گُل آلمان ایران برانکو ایرانی برنامه

گُل: آلمان ایران برانکو ایرانی برنامه استقلال مرد آلمانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی وزیر خارجه کره شمالی به کشور عزیزمان ایران می‌آید

ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی در سفر به پایتخت کشور عزیزمان ایران روز سه‌شنبه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار می‌کند.

وزیر خارجه کره شمالی به کشور عزیزمان ایران می‌آید

وزیر خارجه کره شمالی به کشور عزیزمان ایران می آید

عبارات مهم : ایران

ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی در سفر به پایتخت کشور عزیزمان ایران روز سه شنبه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار می کند.

به گزارش ایسنا، این نخستین سفر یک مقام عالی کره شمالی به کشور عزیزمان ایران در دولت دوازهم و بعد از دیدار تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور است که در آن رهبر کره شمالی متعهد شد جهت خلع سلاح کامل هسته ای شبه جزیره کره تلاش کند.

وزیر خارجه کره شمالی به درخواست خود و در جهت تعاملات دو جانبه و گسترش روابط به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آید.

وزیر خارجه کره شمالی به کشور عزیزمان ایران می‌آید

آخرین بار رییس مجلس عالی کره جهت حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دولت دوم حسن روحانی به کشور عزیزمان ایران سفر کرده بود.

محمود فرازنده دستیار وزیر و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران نیز در اوایل اردیبهشت امسال در پیونگ یانگ با معاون وزیر امور خارجه کره شمالی دیدار کرد.

ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی در سفر به پایتخت کشور عزیزمان ایران روز سه‌شنبه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار می‌کند.

بنا بر این گزارش، تعاملات سیاسی و اقتصادی کشور عزیزمان ایران و کره شمالی در سال های بعد از انقلاب از شیب ملایم و مثبتی برخوردار بوده است و کره شمالی همواره از مواضع کشور عزیزمان ایران به خاص در خصوص فعالیت های صلح آمیز هسته ای اش در مجامع بین المللی حمایت و پشتیبانی کرده است.

روابط دو کشور بعد از انقلاب اسلامی بعد از یک دوره طولانی عدم رابطه، به طور رسمی کلید خورد و در حوزه های متفاوت از جمله آموزشی، علمی، حوزه های فرهنگی و نظامی این روابط گسترش یافت.

وزیر امور خارجه کره که در یکی دو ماه اخیر از پرکارترین و با اهمیت ترین وزیران خارجه حال حاضر در میان کشورهای متفاوت به علت تحولات سریع کشورش در حوزه سیاسی تبدیل شده است هست، اکنون جهت مشورت و گفـت وگو راهی پایتخت کشور عزیزمان ایران شده است است.

وزیر خارجه کره شمالی به کشور عزیزمان ایران می‌آید

ری یونگ هو، هفته گذشته نیز به اجلاس آ سه آن در سنگاپور رفت و در آنجا با استقبال همتایان خود با توجه به تحولات تازه کره شمالی رو به رو شد. این در حالی است که سال گذشته وزیران دفاع کشورهای جنوب شرق آسیا “نگرانی شدید” خود را از برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی اعلام کرده بودند و از این کشور درخواست کردند تا تعهدات بین المللی خود را رعایت کند و تعاملات خود را از سر بگیرد.

کره شمالی جهت بیش از 20 سال متوالی با قدرت های بزرگ دنیا و همسایگانش در تنش بود سیاسی و نظامی و هسته ای بود و هر روز با آزمایش یک بمب هسته ای و موشک دنیا و قدرت های بزرگ را به لرزه در می آورد و چندی پیش در میان بهت نخبگان، افکار عمومی و رهبران کشورهای متفاوت دنیا به یک باره در مسیر عکس، یعنی آشتی و گفت وگو قرار داده شد و مرزهای درگیری و تنش را به مرز دوستی و صلح تبدیل کرد.

ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی در سفر به پایتخت کشور عزیزمان ایران روز سه‌شنبه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار می‌کند.

رهبر کره شمالی در وهله نخست با رهبران همسایگان خود یعنی کره جنوبی و چین دست دوستی داد و در گام بعدی و فوری به دیدار رهبر ایالات متحده آمریکا در سنگاپور رفت.

کره شمالی در جهت نشان دادن حسن نیت، یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین مراکز هسته ای خود را در برابر چشمان خبرنگاران و دوربین های تلویزیونی رسانه های بین المللی منهدم کرد.

وزیر خارجه کره شمالی به کشور عزیزمان ایران می‌آید

بر اساس سندی که رهبران دو کشور بعد از دیدار در سنگاپور امضا کردند، کره شمالی متعهد شد تا در قبال دریافت تضمین های امنیتی، نسبت به “هسته ای زدایی” شبه جزیره کره اقدام کند.

در عین حال کارشناسان بین المللی به روابط تازه کره شمالی و آمریکا به دیده تردید نگاه می کنند و معتقدند تلاش جهت آشتی و برطرف موانع بر سر راه تعامل دو کشور بسیار زیاد و عمیق است و دیپلماسی وقت بسیار مشکل را در این حوزه خواهد داشت.

جمهوری اسلامی در این مدت ضمن رصد تحولات کره شمالی و حمایت از آشتی و حل و فصل مساله شبه جزیره کره، مواضعی محتاطانه و هشدارآمیز خطاب به کره شمالی داشته است.

محمد باقر نوبخت سخنگوی قوه مجریه در یک نشست خبری در ۲۲ خرداد، در مورد دیدار تاریخی دونالد ترامپ با کیم جونگ اون گفت: با آدمی روبرو هستیم که در هواپیما امضای خود را بعد می گیرد. نمی دانم رهبر کره شمالی با چه کسی دارد مذاکره می کند. این شخص نماینده فهیم آمریکا نیست.

هم چنین بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، آمریکا را دارای پیشینه کارشکنی، تخطی و خروج از تعهدات دوجانبه و چندجانبه بین المللی دانست و به دولت کره شمالی توصیه کرد که با هوشیاری کامل در مذاکرات با آمریکا شرکت کند.

وی در خصوص دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی گفت: موضع کشور عزیزمان ایران در این رابطه کاملا روشن است و تغییری در آن انجام نشده هست. ما علاقه مندیم در شبه جزیره کره مثل سایر نقاط دنیا صلح و ثبات و امنیت برقرار باشد و هر گامی به این روند یاری کند و نیز از توسعه اقتصادی و رفاه این منطقه استقبال می کنیم.

قاسمی تاکید کرد: با توجه به پیشینه و تاریخ واکنش‌ها و روابطی که از آمریکا می شناسیم به خاص از شخص آقای ترامپ که در مدت ریاست جمهوری اش اقداماتی مبتنی بر کارشکنی، خروج از توافق ها و قراردادها و تخطی از تعهدات انجام داده است به خاص در رابطه با برجام، نگاه خوش بینانه ای به این مساله نداریم و معتقدیم دولت کره باید با هوشیاری کامل در این خصوص برخورد کند آیا که ماهیت حاکمیت آمریکا ماهیتی نیست که بتوان خوش بینانه راجع به آن قضاوت کرد.

هشدار مقامات ایرانی، طعنه ای جدی به خروج یک جانبه آمریکا از برجام که توافقی بین المللی است که در قطعنامه 2231 شورای امنیت شرکت ملل مورد تایید قرار گرفته است ولی متاسفانه ترامپ بدون توجه به مقررات و تعهدات بین المللی و درخواست هم پیمانان اروپایی و چین و روسیه در اردیبهشت ماه، چند هفته قبل از دیدارش با رهبر کره شمالی از برجام خارج شد که این حاکی از غیرقابل اعتماد بودن ترامپ و سیاست هایش در حوزه تحولات بین المللی است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | آمریکا | ایرانی | کره شمالی | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog